Rezidence Štěpnice II.etapa - již v prodeji!

Rezidence Štěpnice, II. etapa - popis projektu


Koncepce projektu :

V krásné a tiché části obce Řitka (ulice Za Štěpnicí) pro Vás realizujeme projekt 4 bytových vil. Tento projekt nabízí ve dvou etapách zcela netradiční způsob bydlení. V první etapě Vám nabízíme 17 bytových jednotek, které jsou pohledově exponovány k malebnému lesoparku, se kterým sousedí.

Každá ze samostatných vil nabízí 4 byty v přízemí (3+kk a 2+kk), každý s vlastní rozlehlou zahrádkou. Dále dva byty (2+kk) v mezipatře s krytou terasou a dále dva polomezonety (3+kk a 4+kk) v posledním podlaží s terasami. Tuto nabídku doplňují variantně ještě, garsoniéra a byt 5+KK s terasou, které mohou vzniknout dispozičními úpravami stávajících dispozic. Každá bytová jednotka má dále v suterénní části objektu vlastní sklepní kóji a dále 2 garantovaná parkovací stání (1 kryté a jedno odstavné). Součástí areálu jsou i společné zelené plochy a dále dětské hřiště (které je z důvodu bezpečnosti dobře viditelné z většiny bytů). Bytové jednotky jsou řešeny maximálně nezávisle na svém okolí. V praxi to znamená, že každá bytová jednotka má vlastní, samostatný systém podlahového vytápění a ohřev teplé užitkové vody. Samozřejmostí je vlastní měření spotřeby vody a elektropřípojka. Snižují se tak rapidně společné výdaje na provoz a správu.

Výbornou dopravní dostupnost do centra obce zlepší i nová komunikace a lávka pro pěší a cyklisty, kterou v rámci projektu budujeme podél lesoparku na hráz místního rybníka (dochozí vzdálenost do centra obce se tím pro pěší zkrátí na minimum a zároveň dojde k zvýšení jejich bezpečnosti).

Stavební a konstrukční řešení :

Areál tvoří čtyři samostatně stojící vily, u kterých byl s ohledem na svažitost terénu uplatněn princip částečně odskočeného podlaží (v tomto případě o ½ konstrukční výšky). Díky tomuto řešení je využitá maximální plocha parcel pro soukromé zahrady a dále bylo možné exponovat byty tak, aby mohly využít zajímavé výhledy na své bezprostřední okolí (vzrostlý lesopark).

Stavebně se jedná o klasickou stěnovou konstrukci z cihelných bloků s vnějším kontaktním zateplením. Vodorovné konstrukce jsou monolitické, železobetonové.

Společný odběr vody je veden do jednotlivých bytů, kde je osazeno měření spotřeby každé bytové jednotky. V bytech je použit moderní systém podlahového vytápění, který při minimálních tepelných ztrátách, které tato konstrukce vykazuje, zajišťuje optimální chod a nízké provozní náklady na topení a ohřev teplé užitkové vody.

Ve standardním provedení nabízíme širokou škálu moderních a kvalitních prvků, dveří, povrchů a vybavení.